MÓJ PIERWSZY OBÓZ

Gdzie i na jaki obóz wysłać dziecko?, czy nie jest jeszcze za wcześnie ? to bardzo ważne pytania, które zadają sobie Rodzice/Opiekunowie w okresie wakacji i ferii.

Przede wszystkim pierwszy krok jaki należy uczynić to usiąść i porozmawiać ze swoją pociechą jaki wypoczynek go interesuje : czy bardziej na sportowo czy raczej rekreacyjnie, a  może ma jakieś konkretne zamiłowania pływanie, piłka nożna, jazda konna  może jednak chce spróbować czegoś  nowego taniec, paintball. Te i wiele innych programów przygotowaliśmy dla Państwa w naszej ofercie na stronie www.mega-obozy.pl , warto więc wspólnie z przyszły uczestnikiem usiąść przeglądnąć  naszą propozycję, pooglądać zdjęcia z poprzednich obozów a na pewno znajdzie się tam idealny program dla waszego smyka.

Kiedy już podejmiecie wspólnie decyzję następuje okres przygotowania do wyjazdu.

PAKOWANIE  to jedna z ważniejszych czynności : co zabrać? Co się przyda? Lista rzeczy potrzebnych do zabrania na obóz pojawia się zawsze na naszej stronie internetowej www.mega-obozy.pl w zakładce Strefa Rodzica Dokumenty do pobrania. Jest to tak zwana ściąga dla Państwa aby przy pakowaniu nie zapomnieć o najważniejszych rzeczach. Oczywiście najlepszą opcją jest samodzielne pakowanie się dziecka pod bacznym okiem Rodziców/Opiekunów , wtedy najlepiej jest zorientowane co w walizce ma i gdzie się to znajduje. Młodszym dzieciom proponujemy podpisać rzeczy, najlepiej na metkach lub wyposażyć je w tzw. listę  rzeczy do odhaczenia przy pakowaniu, pozwoli to uniknąć zagubienia bądź pomyłki z rzeczami innego uczestnika. Jeżeli dziecko przyjmuje na stałe lub doraźnie leki, należy je umieścić najlepiej w foliowej torbie zamykanej na suwak podpisanej imieniem i nazwiskiem uczestnika.

Na naszych obozach w pełni odpoczywamy od zajęć szkolnych jak i również od elektroniki. Prosimy nie dawać dziecku tabletów, ipadów, psp itp. one naprawdę nie będą miały czasu użytkowania tych urządzeń. Nie mamy nic przeciwko zabraniu telefonu do kontaktu z Rodzicami/Opiekunami. Zgodnie z naszym obozowym regulaminem który znajduje się na naszej stronie www.mega-obozy.pl na czas zajęć telefon przechowywany jest u wychowawcy bądź trenera oddawany jest dziecku w ciszy poobiedniej, wówczas może zadzwonić do Rodziców/Opiekunów i porozmawiać.

Każdy z Rodziców/Opiekunów wyposaża dziecko w rzecz dla niego najważniejszą  czyli KIESZONKOWE . Jest ono z reguły wydawane na pamiątki, widokówki, lody, drobne przekąski ( słodycze). Według naszej opinii kwota 20 zł na dzień jest wystarczająca. Dzieci na obozach mają pełne wyżywienie, wodę do picia zapewniamy im przez całą dobę a wszystkie opłaty związane z realizacją programu zawarte są w cenie imprezy turystycznej zgodnie z ofertą przedstawioną na stronie www.mega-obozy.pl . Istnieje możliwość przekazania kieszonkowego do  depozytu wychowawcy, trenerowi prosimy wówczas umieścić je w kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz określeniem wysokości i częstotliwości wypłat. Najlepiej dawać kieszonkowe w rozmienione na drobne nominały nie zawsze istnieje możliwość rozmienienia pieniędzy.

Przed każdym wyjazdem organizujemy SPOTKANIE PRZEDWYJAZDOWE. Zapraszamy wówczas wszystkich Rodziców/Opiekunów naszych obozowiczów  a w szczególności  tych, których dzieci wyjeżdżają z nami po raz pierwszy. Na spotkaniu tym omawiane są tematy dotyczące wyjazdu, planu dnia , program obozu,  ośrodka w którym zakwaterowane są dzieci, zasad  bezpieczeństwa, regulaminu obowiązującego na obozie. Na spotkaniu otrzymują Państwo także numery kontaktowe do kierownika, wychowawców, trenerów, instruktorów oraz do ośrodka.  Odpowiadamy również na wszystkie Państwa pytania związane w wyjazdem dziecka na obóz. O miejscu i godzenie spotkania informujemy drogą mailową bądź telefoniczną.

TRANSPORT dzieci na obóz odbywa się tylko przez sprawdzonego i zaufanego przewoźnika w komfortowych warunkach.  Przed każdym wyjazdem autokar sprawdzany jest przez Policję.

Po przyjeździe do ośrodka obozowicze KWATEROWANI są w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym czyli są to pokoje z łazienkami.  Dokonując rozmieszczenia w pokojach bierzemy pod uwagę płeć , wiek a także fakt,  że ktoś się z kimś przyjaźni lub koleguje  jeżeli wcześniej wyraził taką chęć.
Z praktyki wiemy, że nie zawsze dobrze jest jak rodzeństwa mieszkalnią w jednym pokoju, nieraz wyjazd na obóz jest dla nich formą oddechu od młodszego brata bądź siostry. Dlatego prosimy wziąć pod uwagę zdanie dziecka w tej kwestii i nie wymagać od niego aby zajmowało się rodzeństwem, od tego są wychowawcy. Należy pamiętać, że wyjazd na obóz jest możliwością zawarcia nowych znajomości a nawet przyjaźni .

Opiekę nad dziećmi oraz nad ich bezpieczeństwem pełni wykwalifikowana KADRA Mega Obozów. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów, którzy mają do tego uprawnienia. Kadra pilnuje także aby między uczestnikami panowała zawsze miła i przyjazna atmosfera, w tym celu organizowane są liczne zabawy integracyjne, które pozwalają lepiej się poznać i nawiązać bliższe relacje.

Jeżeli ktoś z Państwa stęskni się bardzo za dzieckiem, bądź będzie przejazdem i zapragnie odwiedzić swoją pociechę nie mamy nic przeciwko temu , należy jednak ten fakt wcześniej zgłosić kierownikowi lub wychowawcy. Związane jest to z realizacją programu, możemy na przykład tego dnia mieć wycieczkę Rodzic/Opiekun nie zastanie nas w ośrodku.

Pozdrawiamy Mega Obozy